Bóg jest Ogrodnikiem Ludzi - widzi wszystkich i każdego z osobna
Okiem ogrodnika
strona główna · działy · tagi · o autorze · szukaj · Polacy.eu.org  
 

Cywilizacja Polska - dyskusje2014.01.20 20:46

O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy

 
 
To tekst anty-gender w wersji przedstawionej przez Izę Falzman - Brodacką. (Tekst był zamieszczony na NEonie24). Wklejam na prośbę Muftiego).
 


 Tekst odczytałem jako głos matki, która szuka winnych tego, że źle wychowała córkę, a ta, z tej racji, nie może znaleźć sobie życiowego partnera.

Czy rzeczywiście winni są mężczyźni, którzy nie epatują męskością, która byłaby w stanie zaspokoić oczekiwania kobiet?

Proszę zauważyć cechy, jakie Pani Iza posiada i jakie wpoiła swej córce. Czyli - pełna samowystarczalność w zakresie spraw życiowych, odwaga i przebojowość, zdecydowanie w chwilach zagrożenia.
Córka Pani Izy jeździ konno i daje sobie radę nawet z narowistym ogierem. Pływa pod żaglem - co też wymaga specyficznych umiejętności. Zapewne potrafi też wiele także na innych polach.
I z tymi cechami charakteru nie może znaleźć godnego partnera.
Dlaczego?

Spójrzmy na to z punktu widzenia męskiego.
Czy normalny facet chciałby , aby jego narzeczona zażądała, aby wszedł do klatki z narowistym ogierem? Przyznaję, że nie zdecydowałbym się. Bo parę razy doświadczyłem reakcji niby łagodnych zwierząt, które agresywnie reagowały na obcego. Tego typu postawa córki Pani Izy - dla mnie, eliminuje taką dziewczynę spośród kandydatek na żonę i matkę.Czy ona przypadkiem nie zechce zastosować podobnych metod wychowawczych względem własnych dzieci?
To przecież wyraźny brak empatii.
Przykład pań, które przebrnęły mierzeję, aby zrobić zakupy. Przykład dziewczyny, która potrafi złapać rybę dla swego partnera na bezludziu.
To przykłady niezależności, a nawet dominacji kobiet. Nie rozgrzeszam tych gostków, ale też chcę zwrócić uwagę na jedno.
Tak naprawdę jesteśmy (mężczyźni) spokojnej natury. Lubimy oglądać i wąchać kwiatki i rozkoszować się różnego rodzaju przyjemnościami. Raczej rzadko z własnej woli dokonujemy "czynów bohaterskich". Zazwyczaj podpuszczają nas do tego kobiety.
Natomiast sami decydujemy się na działania tylko w razie konieczności. Skoro zaś kobiety chcą wykazywać się swymi możliwościami - to niech to robią. Tylko niech nie jazgoczą, że mężczyźni to ofermy (choć i tacy są).

Jeśli zaś kobieta chce oczekiwać określonej "męskiej" postawy, to dobrze byłoby aby sama wykazała się "kobiecością". Uległość, niezaradność, uzależnienie od mężczyzny są silniejszym stymulatorem postaw "heroicznych" niż żądanie "dowodów męskości".
Czy takimi cechami może popisać się córka Pani Izy? Czy potrafi zadbać o "swego mężczyznę" nie tylko poprzez kuchnię, ale i np. dbając o nastrojowo urządzony dom, o kwiaty na stole, czy zaproponowanie przyszycia guzika?

Podam dwa przykłady postaw kobiet, które na mnie zrobiły duże wrażenie.
Konkretne sprawy. Konkretni ludzie.
Kiedyś byliśmy na jakimś zgrupowaniu narciarskim w Szczyrku. Akurat zadyma i - 20 st. C. A mnie tuż przed wyjściem puścił szef spodni narciarskich tak od połowy biodra do połowy uda.
W pośpiechu wziąłem agrafki i spiąłem pęknięcie. Aby się nie spóźnić. Rygory były.
Zobaczyła to śp. Zosia Szajuk - Pietraszek. Prawie legenda już w tym czasie: do niej należał rekord wysokości kobiet we wspinaczkach.
Zosia stwierdziła krótko: "wyskakuj ze spodni" i spokojnie dokonała naprawy.

Drugi przypadek. Kiedyś byłem na dyżurze GOPR pod Tarnicą razem z Ewą Beynar - Czeczot. Sytuacja zbliżona - Ewa to też postać godna podziwu, też, przy różnych zainteresowaniach np. ma złotą odznakę GOPR, ale i zajmowała się budową zapory w Solinie, a jest też matką 4 dzieci.; ja w tym czasie byłem chyba dopiero kandydatem GOPR.
Otóż Ewa krzątała się robiąc stosowne czynności, a ja spokojnie leżałem i wystawiałem buzię do słońca. W którymś momencie Ewę to wzbudziło i spokojnym głosem (a jej sposób mówienia był chyba wzorem dla "będąc młodą lekarką..."), zasugerowała mi abym ją wyręczył w rąbaniu drewna na ognisko. Z przekazów kolegów wiedziałem, że sprawa jest ryzykowna . Dlatego bez zwłoki podniosłem się, położyłem zapałkę na pniaku i przeciąłem z zamachu zza głowy na dwie (niestety nierówne) części. To mnie jednak uratowało....

Wracając do tematu. Jestem zdecydowanie przeciwny propagowaniu gender, nawet w wykonaniu tak szacownej osoby jak Pani Iza. Bo tak naprawdę jest to zakamuflowana postać promowania tej idei.
Pozostaje jednak kwestia poszukiwania wyjścia z sytuacji. Obecna - unieszczęśliwia jednakowo kobiety i mężczyzn. Nie daje szans na zgodne ułożenie relacji w związkach.

Może dziś, może jutro (już napisany) zamieszczę ostatni tekst traktujący o PRS. Kolejny etap - to prowadzenie pracy nad nadaniem kształty i wdrożeniem idei.
Jedną z najważniejszych kwestii będzie sprawa rodziny.
A może NEon24 utworzy zakładkę "RODZINA", gdzie będą prowadzone rozważania na temat wychowania młodzieży w duchu Cywilizacji Polskiej?
Czy Pani Iza podjęłaby się prowadzenia takiej zakładki? 

 
2551 odsłon  średnio 5 (4 głosy)
zaloguj się lub załóż konto by oceniać i komentować   
Tagi: rodzina, obyczaje, Cywilizacja Polska, gender.
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Piotr Świtecki, 2014.01.20 o 21:33
Dziękuję za wklejenie tekstu. Parę b. ciekawych moim zdaniem obserwacji i wniosków. Może też wpłynie na lepsze rozumienie niektórych reakcji Autora wobec naszych Pań ;)
A tutaj link do inkryminowanego tekstu p. Izy: +izabela.neon24.pl
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Malawanda, 2014.01.24 o 20:18
Szefie, Pan pisze o życiu, na swojego przykładzie Pan - Ty Drogi Szefie, chcesz wykazać, jak kobiecość pojawić się musi, w szczególności w trudnych sytuacjach. I to JE ( KOBIETY) tylko w działaniach wszelkich uprawnia. Natomiast jedynie usprawiedliwia ewentualne nadużycia rzeczy. Tymczasem już odwołują mnie - kobitką spraw rodzinnych, do onych. Rzeczy wrócę po załatwieniu rodowych komplikacji. Gorące pozdr.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.01.25 o 00:46
Ja tam sugerowałem SL, aby namówił p. Izę do prowadzenia zakładki "Rodzina".
Ale każda osoba, która widzi sens tegoż i ma jakieś rozeznanie w temacie - mogłaby się podjąć.
Ja tam zakulisowo bym wspierał.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Malawanda, 2014.01.25 o 17:48
Też optuję za Pani Izy zakładką rodzinną:-) zaś, mimo cokolwiek rozeznania w tematyce, hmm, bym się podjąć nie ważyła. Wszak każda rodzina jest inna. Może,jeśli przyjąć, że każda moc rodzinnych więzi dobra, to Panie Szacowny - ile więzi - tyle rodzin :-)
Jedno, co muszę tu powiedzieć, że od mojej rodziny i powinowatych - żadnej krzywdy nie odczułam. Wręcz odwrotnie - same dobre rzeczy. Zaś nie potrzebowałam uskutecznić takiej analizy ( tu proszę uwzględnić, że mężczyźni - to synteza, a kobiety - analiza, tak już mamy, prawda?)Reasumując, bo zaraz się pogubię: Vivat Rodzina. Serdeczności dla Anny o Państwa Wstępnych :-)
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.01.26 o 09:31
Ciężko idzie z tą zakładką na NEONie.
Kiedyś myślałem, że tu, na polakach, powstaną techniczne możliwości takich tematów.
Może Mufti wypracuje taką opcję?
Bo bez tematycznego profilu - nie widzę możliwości rozwoju portali.
To chyba daje się zauważyć spadkiem zainteresowania - wszędzie.
Ale może to tylko moje odczucia?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Malawanda, 2014.01.26 o 21:46
Czy teraz utrafiłam z komentarzem, no zaraz mówię, że przygody Pani Izy są fatalne. Jej doświadczenia, aczkolwiek bardzo smutne, nie mogą rzutować ( pardon za beznadziejną formułę języka - deformacja zawodowa)NA CAŁOKSZTAŁT zdarzeń. Pani Iza miała przykre doświadczenia, na które się w swoim artykule powołuje. To epizody wzmianki żadnej nie warte. Gada i pisze, bo jest "wyszczekaną feministką". Ja ze swej strony muszę powiedzieć, że mam wiele doświadczeń,w sytuacjach,w których mężczyźni poradzili sobie znakomicie, ratując cudze życie. Tak! Niech ta założy stronę, to pogadamy, mm?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Paweł Tonderski, 2014.01.21 o 23:01
Krzysztofie uważam, że zbyt surowo oceniasz panią Izę, jednak większość spostrzeżeń zawartych przez Ciebie w tym felietonie uważam za właściwe. Nie rozumiem, dlaczego tyle słów krytyki wylało się pod Twoim adresem, pod tym artykułem na NEON-e?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Krzysztof J. Wojtas, 2014.01.22 o 09:44
Czy surowo oceniam p. Izę?
Nie sądzę.
Ona jest dosyć apodyktyczna - ale poza tym uważam, że godna szacunku.

Widzisz. Chodzi o pewien niuans zwiazany z istnieniem trwałych więzów rodzinnych - okreslenie roli mężczyzny - ojca.
To dosyć specyficzne. Bo inna jest rola ojczyma i ojca. nawet jeśli stadło jest stabilne.

Odnoszę wrażenie, że mało kto na to zwraca uwagę - brak jakichkolwiek tekstów na ten temat.
A to niezwykle ważna kwestia.
Każda próba rozważań jest atakowana przez feministki - które uważają siebie za "jedynie uprawnione". A przecież to są na ogół "teściowe" - czyli kobiety skażone błędnym rozumieniem rzeczywistości.

Tu myślałem, że p. Iza spróbuje do tego nawiązać - jest jedną z niewielu rozsądnie myślących kobiet. Ale jej też odbija. I czas też robi swoje.

Może coś napiszę na ten temat.

A ataki na mnie?
Co bym nie napisał - będzie źle. Bieńkowską, jedyną rozsądną osobę w rządzie - też zaatakowała banda debili.
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
Paweł Tonderski, 2014.01.22 o 22:35
Nie znam dokonań minister Bieńkowskiej, może to i chłopska baba i do tego rezolutna, tylko co ona robi w tym rządzie i w tej ferajnie? Jak człowiek prawy, Polak może w ogóle popierać ten rząd i być w tej zgrai karierowiczów i zdrajców Polski?
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
Re: O kopaniu się z koniem, czyli przeciw gender Izy 
MatiRani, 2014.01.22 o 18:06
+wiadomosci.wp.pl

Wystartował zespół parlamentarny "Stop ideologii gender"
Politycy Solidarnej Polski zainaugurowali działalność zespołu parlamentarnego "Stop Ideologii Gender"
Politycy Solidarnej Polski zainaugurowali działalność zespołu parlamentarnego "Stop Ideologii Gender"
Zespół parlamentarny "Stop ideologii gender" rozpoczął swoje prace. Zespół tworzą parlamentarzyści Solidarnej Polski, a ma się on zajmować m.in. monitorowaniem wydawania środków publicznych na promocję "ideologii gender".
zaloguj się lub załóż konto aby odpowiedzieć  
 
Chyba chcę tu prezentować idee - także w jaki sposób powstają.
login:
hasło:
 
załóż konto, załóż bloga!
Więcej funkcji, w tym ocenianie i komentowanie artykułów.
odzyskaj hasło
podobna tematyka
Gesler a przesolona zupa (Humor, satyra)
Polska Racja Stanu a niepełnosprawni (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Polska Racja Stanu a Rodzina (Cywilizacja Polska - dyskusje)
"Anonimowi onaniści" a Polska Racja Stanu (Cywilizacja Polska - dyskusje)
"CP" - uwagi (Cywilizacja Polska - dyskusje)
CP, a... milość i hipokryzja (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Katolicyzm, a chinizm (Cywilizacja Polska - dyskusje)
Katolicyzm, a polskość (Cywilizacja Polska - dyskusje)
CP. Władza. Polskość, a katolicyzm (Cywilizacja Polska - dyskusje)
CP. Bogarodzica, Dziewica... (Cywilizacja Polska - dyskusje)
najnowsze komentarze
Re: Między Stalinem a Putinem
MatiRani → teli
Re: Między Stalinem a Putinem
Zenon Jaszczuk → teli
Re: Między Stalinem a Putinem
Zenon Jaszczuk → Krzysztof J. Wojtas
Re: MIR CHLEBA
MatiRani → Jacek
Re: MIR CHLEBA
Jacek → Krzysztof J. Wojtas
Re: MIR CHLEBA
Christophoros Scholastikos → Krzysztof J. Wojtas
Re: MIR CHLEBA
Piotr Świtecki → Krzysztof J. Wojtas
Re: Antynarodowi obrońcy życia
Piotr Świtecki → Jozio z Londynu
Re: Antynarodowi obrońcy życia
Jozio z Londynu → Piotr Świtecki
Re: Między Stalinem a Putinem
Jozio z Londynu → Krzysztof J. Wojtas
Re: Między Stalinem a Putinem
MatiRani → Piotr Świtecki
Re: Między Stalinem a Putinem
Piotr Świtecki → Jacek
Re: Między Stalinem a Putinem
Piotr Świtecki → Adam39
Re: Między Stalinem a Putinem
Adam39 → Piotr Świtecki
więcej…